Община Благоевград се включв в националната кампания „Да изчистим България заедно“

news-single-main-image
icon

Община Благоевград се включв в националната кампания „Да изчистим България заедно“

На 20 септември (събота) Община Благоевград ще се включи в националната кампания „Да изчистим България заедно“. Началният час на инициативата е 09:30 ч.

И тази година усилията ще бъдат насочени към почистване на ключови зони в областния център.

Местата, които ще бъдат почистени от общинска администрация са:

сервитутът на коритото на река „Бистрица“ – в централна градска част (между моста на покрития пазар и моста срещу Регионалния исторически музей);

сервитутът на пътя за парк „Бачиново“ (от моста на река „Бистрица“ до паркинга на ресторант „Рай“);

сервитутът на пътя в парк „Бачиново“ (преди отбивката за с. Хърсово).

Ръкавици и чували ще бъдат предоставяни на местата, определени за почистване, материали могат да бъдат получени и в Туристическия културно-информационен център (до зала „22 септември“) на 18 и 19 септември (от 08:30 до 12:30 ч. и от 13:30 до 17:30 ч.).

Всеки, който има желание да се включи в инициативата по почистване и да допринесе за чистотата в собствения му район или на различна, избрана от него локация, може да го направи.

Събраните отпадъци следва да бъдат поставяни до най-близките контейнери, откъдето ще бъдат своевременно извозени от ОП „Чистота Благоевград“. За отдалечените места без съдове за смет, чувалите трябва да се събират на едно място, като след приключване може да се подаде сигнал на тел. 0896 831 664, за да бъдат събрани

Очакваме Ви!

Сподели: